rsz 511 2851

rsz 511 2851

Najważniejszy konkurs piątku na 4Foulee 2021 wygrał Jarosław Skrzyczyński, który triumfował też w klasie dla młodych koni. W Średniej Rundzie najlepsza była Brytyjka Laura Renwick, a w Małej Rundzie Clarissa Crotta ze Szwajcarii. W Elite Tour po swoje pierwsze międzynarodowe zwycięstwo sięgnęła Jagoda Kierznowska. 

rsz dsc09691

rsz dsc09691

W pierwszym konkursie zaliczanym do światowego rankingu tegorocznych zawodów 4Foulee, o honorową nagrodę patronów Miasta Poznania oraz nagrody mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza, wystartowało 55 par z 25 krajów. Parkur podstawowy okazał się wymagający, a kluczowa była też norma czasu. Ostatecznie do finałowego barażu zakwalifikowało się 10: po jednej z Nowej Zelandii, Holandii, Belgii, Argentyny, Łotwy i Niemiec oraz cztery z Polski. Po bezbłędnym i bardzo dynamicznym przejeździe po zwycięstwo sięgnął czterokrotny mistrz kraju Jarosław Skrzyczyński na 12-letnim Chacco Amicorze.

„Powiem szczerze, że parkur był trudny i specyficzny. Przeszkody przychodziły jedna po drugiej, także było co robić. Niełatwa była też norma czasu, bo ja w podstawowym parkurze musiałem urwać kilka foulee. W rozgrywce zawsze jedzie się łatwiej. Ja lubię zaryzykować i zawsze próbuję wygrać. Nie zawsze się to udaje – dzisiaj akurat praktycznie wszystko poszło po mojej myśli.” – powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Bruce Goodin z Nowej Zelandii na koniu Backatorps Danny V, a trzecie reprezentant Holandii Hendrik-Jan Schuttert na Good Farming HS. W rozgrywce jechali też Wojciech Wojcianiec na Chintablue (miejsce 4), Michał Kaźmierczak na Dame de Pique (9) i Daria Kobiernik na Winchesterze (10). Warto dodać, że miejsce 11 z jednym punktem za przekroczenie normy czasu o zaledwie 0,12 sekundy zajął Maksymilian Wechta na 19-letnim już Londonie 32.

Wyniki TUTAJ.

Konkurs Średniej Rundy (140 cm) zebrał na starcie aż 94 pary. Najszybsza była zawodniczka ze światowego Top 100 – Laura Renwick z Wielkiej Brytanii dosiadająca 10-letniego ogiera Galerius.

„Jechałam dość wcześnie, po mnie było jeszcze wielu zawodników w tym konkursie. Ten koń jest bardzo szybki, więc wiedziałam, że jeśli będę miała dobry przejazd, uda się być w czołówce. Myślę, że zawody są piękne, cieszę się, że tu wróciłam po paru latach” – mówiła amazonka.

Tuż za Brytyjką uplasowała się zwycięska para Grand Prix CSI w Zielonej Górze - Litwin Andrius Petrovas i koń Zwarovski Z. Trzeci był Felix Hassmann z Niemiec na klaczy Balance 30.

Wyniki TUTAJ.

W porannym konkursie dla młodych koni, rozgrywanym o puchar Stadniny Kunowo, najlepsza okazała się Karanza van de Boomgaardschuur (KWPN, Eldorado van de Zeshoek x Pharaon), której dosiadał Jarosław Skrzyczyński.

„Jechało mi się całkiem nieźle – na tak dobrym koniu każdy pojedzie! To jej pierwsze zawody na trawie, ale ja u siebie w domu mam trawiasty parkur i trenuję na nim już od miesiąca, aby konie wiedziały z czym to się je.” – powiedział Skrzyczyński.

Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec na klaczy Zilena (AES, VDL Zirocco Blue x Candillo 3), a trzeci był Ezequiel Andres Ferro Menendez z Argentyny na Belle Vue (BRAND, Baluga x Levistano).

Wyniki TUTAJ.

Konkurs 130 cm, w ramach CSI1*, o puchar Polskiego Związku Jeździeckiego, wygrała reprezentantka Szwajcarii Clarissa Crotta na 11-letnim wałachu Vincent 168.

„Po raz pierwszy jestem w Poznaniu, to piękne zawody, a podłoże jest świetne. Vincent to bardzo szybki i uważny koń. Wczoraj w pierwszej połowie konkursu byłam trochę za wolna i nie udało się wygrać, ale dziś po drugiej fazie pomyślałam, że może się udać. Jestem bardzo szczęśliwa.” – skomentowała zawodniczka.

Miejsce drugie zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Confua, a trzecie amazonka z Norwegii – Cecilie Hatteland na koniu Iolita.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie rundy Elite Tour triumfowała Jagoda Kierznowska na klaczy Benja Luna. To pierwsze zwycięstwo tej młodziutkiej amazonki w konkursie na zawodach międzynarodowych. Druga była Izabela Vinckier na wałachu Salve, a trzecia Emilia Pietrzak dosiadająca konia Testarossa.

Wyniki TUTAJ.

Już jutro na terenie Hipodromu Wola rozegrany zostanie kolejny konkurs LR: dwunawrotowy Memoriał Macieja Frankiewicza. Gratką dla kibiców z pewnością będzie próba maratonu zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Transmisja online dostępna jest na live.4foulee.pl

 

Fot. Kamila Tworkowska i Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2022 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami 4 konnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2022