POKAZY i INNE ATRAKCJE 2022

 

Powożenie

DSC03162 1

DSC03162 1

Sportowym elementem uatrakcyjnienia programu będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych w międzynarodowych zawodach CAI3*H4.

Ujeżdżenie – w tej próbie zawodnicy i ich konie wykonują określony program na czworoboku. Przedmiotem oceny w Ujeżdżeniu jest swoboda, regularność chodów, harmonia, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy są także oceniani za styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania zaprzęgiem, a także za ubiór, stan uprzęży i pojazdu oraz wygląd całego zaprzęgu. Każdy ruch oceniany jest w skali od 0 do 10. Średnią z ocen sędziów mnoży się przez właściwy dla klasy współczynnik i odejmuje od 160. To daje liczbę punktów karnych po pierwszej próbie.

Maraton – celem tej próby jest sprawdzenie przygotowania koni, ich sprawności, wytrzymałości oraz ogólnych umiejętności zawodnika w obchodzeniu się z końmi. Zawodnicy i ich konie muszą pokonać trasę terenową i ustawione na niej przeszkody. Kluczem jest jak najkrótsze przebywanie w przeszkodach. Czas mierzony na każdej z przeszkód dodaje się. Sekundy ponad normę i ewentualne błędy przeliczane są na punkty karne.

Zręczność – celem próby zręczności powożenia jest sprawdzenie kondycji, posłuszeństwa i elastyczności koni oraz umiejętności powożenia i kompetencji zawodników. Błędy na przeszkodach i/lub przekroczenie normy czasu przeliczane są na punkty karne (3 punkty za każdą zrzutkę).

Wynik stanowi suma punktów karnych z trzech prób, a wygrywa ten, kto zgromadzi ich najmniej.

Pony Games
Najmniejsi miłośnicy sztuki jeździeckiej w zabawach na najmniejszych kucykach. Dwie 8-osobowe drużyny (dzieci w wieku 6 do 11 lat) do pokazu podczas 4FOULEE 2022 zostaną wyłonione w specjalnym konkursie.

DSC09861

DSC09861

Orkiestry
Orkiestra Dęta Swarzędz - koncert i musztra paradna z mażoretkami. Orkiestra uświetni też ceremonię dekoracji konkursu Grand Prix.
Orkiestra Miasta Poznania zagra specjalny koncert standardów muzyki rozrywkowej.

042

042

 

Szczegółowe godziny pokazów znaleźć można w zakładce program.

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Zielona Góra 2024