511 2357

511 2357

Pierwszy dzień zawodów 4Foulee przyniósł zwycięstwo Matasa Petraitisa w Małej Rundzie. W Elite Tour triumfowały młode amazonki z Polski, a w konkursie dla młodych koni najlepsza była Keldita dosiadana przez Filipa Lewickiego. W próbie ujeżdżenia konkursu powożenia zaprzęgami czterokonnymi zwyciężył Daniel Schneiders z Austrii.

Konkurs Małej Rundy zawodów w randze CSI1*, na wysokości 130 cm, rozgrywany o puchar Hipodromu Wola, zebrał na starcie 61 par. 33 z nich pokonały go bez błędów, a najszybszy spośród nich był aktualny mistrz Litwy – Matas Petraitis dosiadający dziewięcioletniego wałacha Heineken. Drugą lokatę zajęła amazonka ze Szwajcarii – Clarissa Crotta na 11-letnim hanowerskim koniu Vincent 168, a Top 3 zamknął dobrze znany polskiej publiczności Niemiec Felix Hassmann z ogierem Fixit.

DSC02954

DSC02954

Wyniki TUTAJ.  

W pierwszym konkursie dla młodych koni sześcioletnich, o nagrodę Stadniny Kunowo, wystartowało 19 par. Parkur o wysokości 125 cm bezbłędnie pokonało osiem z nich, a najlepsza była dziś będąca w bardzo dobrej formie klacz Keldita (KWPN, Arezzo VDL x Nimmerdor), której dosiadał Filip Lewicki. Przypomnijmy, że ta para wygrała dwa konkursy rundy CSIYH podczas międzynarodowych zawodów w Olszy trzy tygodnie temu.

„Jechało mi się bardzo dobrze, trawa jest bardzo dobra. Kelditę mamy w stajni od czterolatki, sami ją zajeżdżaliśmy i startuję na niej już drugi sezon. Cechuje ją szybkość i ostrożność. To bardzo dobry koń” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasowała się Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S (SP, Nevados S x Weltstein), a trzecia była Aleksandra Lusina-Gołaś na Elizabeth Z (ZANG, Elvis ter Putte x San Patrignano Cassini).

Wyniki TUTAJ.

W konkursie rundy Elite Tour po zwycięstwo sięgnęła amazonka z Polski, a na co dzień reprezentantka klubu Podkowa Gruszczyn – Zuzanna Dąbrowska na Orinoko, która ten parkur pokonała bezbłędnie także na koniu V-Star D’Ive Z.

„Jechało mi się bardzo dobrze, konie fajnie skakały mimo tego, że to w sumie nasz pierwszy występ na trawie. Jestem bardzo zadowolona. Orinoko jest bardzo dobrym koniem, niby łatwym do jazdy, ale czasami potrafi „odpalić” na parkurze, ale my zgrywamy się bardzo dobrze. Ja wolę taką szybką jazdę i Orinoko też” – skomentowała zwyciężczyni.

Drugie miejsce zajęła Paulina Sawicka na Typierze, a trzecie Maria Laskowska na klaczy Vendetta.

Wyniki TUTAJ.

Dzisiaj rozegrano także próbę ujeżdżenia zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Najlepszy przejazd należał do gościa z Austrii – Daniela Schneidersa wraz z końmi Dancingstar, Fanno, Ghandi i Inebie.

„Nasz przejazd był dobry, ale nie idealny, jednak jestem bardzo zadowolony z moich koni. Arena jest niesamowita, kiedy się na nią wjeżdża można poczuć wspaniałą atmosferę. W zeszłym roku nie startowałem, to dopiero moje drugie zawody, bardzo się cieszę, że tu jestem. Po raz pierwszy jestem w Polsce. Startuję od 25 lat, w wielu miejscach na całym świecie, ale jeszcze nigdy nie byłem tutaj – to na pewno nie ostatni raz!” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się zaprzęg Piotra Mazurka: Bankier, Banda, Erazmus i Eric, a na trzecim Wiesław Sadowski z końmi Nico Jacobus, Tracy J.W, YK Dark Henk i YK Topspeed Long Beach.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz i Kamila Tworkowska

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2022 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami 4 konnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2022