rsz 511 3577

rsz 511 3577

W Memoriale Macieja Frankiewicza triumfował Litwin Andrius Petrovas. Średnią Rundę wygrał Kamil Grzelczyk, w finale Elite Tour najlepsza była Paulina Sawicka, a w Małej Rundzie po zwycięstwo sięgnął Belg Thibault Vermeulen. W próbie maratonu zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi najlepszy przejazd zaprezentował Daniel Schneiders z Austrii.

Memoriał Macieja Frankiewicza, o puchar BSI oraz nagrody mecenasa zawodów pana Romana Roszkiewicza, zebrał na liście startowej 60 par. 21 z nich pokonało parkur pierwszego nawrotu bezbłędnie, ale w drugim zobaczyliśmy już tylko najlepszą 15. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął stały bywalec zawodów w Polsce – Litwin Andrius Petrovas dosiadający konia Zwarovski Z. Ta po raz kolejny prezentuje bardzo dobrą formę – przypomnijmy, że w kwietniu triumfowali wspólnie w Grand Prix CSI2* w Zielonej Górze.  

„Pierwszy nawrót był dla mnie bardzo dobry. W drugim było trudniej, bo zostali już tylko sami szybcy zawodnicy. Ten, kto nie był szybki, nie mógł się do niego zakwalifikować. Jestem szczęśliwy” – mówił zwycięzca.

rsz dsc06303

rsz dsc06303

Na miejscu drugim uplasował się dobrze znany polskiej publiczności Felix Hassmann z Niemiec na 14-letniej klaczy Balance 30, a na trzecim Belg Wilm Vermeir na Joyride S.

Wyniki TUTAJ.

W Rundzie Średniej, rozgrywanej o puchar firmy OstSped, wystartowały 52 pary, a najlepszy przejazd należał do reprezentanta Polski – Kamila Grzelczyka na 14-letnim Wibaro.  

„Parkur był dobrze postawiony, było gdzie pogalopować i gdzie skrócić. Wibaro jest bardzo szybkim koniem, więc równy przejazd w całym parkurze dał taki czas. Jest też szybki w skoku, więc nie tracimy czasu nad przeszkodami.” – skomentował Kamil Grzelczyk.

Drugie miejsce ze stratą 0,38 sekundy zajął Luka Zaloznik z Macedonii na wałachu Balounet, a trzecie Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step.

Wyniki TUTAJ.

Finał Elite Tour zakończył się zwycięstwem młodej amazonki Pauliny Sawickiej na Typierze. To już czwarte międzynarodowe zwycięstwo tej pary.

„Bardzo dobrze mi się jechało, Typier jest bardzo pomocnym koniem. Jeżdżę na nim od dwóch lat, a od roku trenuję z Darią Kobiernik i bardzo doceniam tą współpracę. W zawodach międzynarodowych startuję od niedawna – parkury są dużo trudniejsze, ale myślę, że im trudniejszy parkur, tym lepiej nam idzie.” – mówiła zawodniczka.

Druga była Zuzanna Dąbrowska na Orinoko, a trzecia Emilia Pietrzak na klaczy Testarossa.

Wyniki TUTAJ.

W Małej Rundzie CSI1*, o puchar firmy Andrewex, triumfował reprezentant Belgii Thibault Vermeulen na klaczy Jacarta van’t Ravennest.

„Jechało mi się bardzo dobrze, podłoże jest tu świetne, a mój koń skakał niesamowicie. Nie myślałem, że jestem wystarczająco szybki, bo jest tu wielu szybkich zawodników, ale ostatecznie udało się. Mam tego konia od około roku i to nasze pierwsza wspólna wygrana, więc jestem bardzo szczęśliwy.” – powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Litwin Matas Petraitis na Heinekenie, a trzecie Małgorzata Ciszek-Lewicka na klaczy Daisy.

Wyniki TUTAJ.

Na zakończenie dnia w bardzo widowiskowej próbie maratonu zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi najlepszy okazał się zawodnik, który triumfował także w czwartek po ujeżdżeniu – Daniel Schneiders z Austrii z końmi Dancingstar, Enrique H, Fanno i Ghandi. Drugie miejsce zajął zaprzęg Piotra Mazurka z końmi Bankier, Blizard, Erazmus i Eric, a trzecie Wiesław Sadowski i konie Dark Ulkje, Nico Jacobus, Tracy J.W oraz YK Topspeed Long Beach.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Kamila Tworkowska oraz Asia Bręklewicz

 

 

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2022 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami 4 konnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2022