DSC04980

DSC04980

Zaliczany do światowego rankingu Memoriał Macieja Frankiewicza na 4Foulee wygrał reprezentant Maroka – Abdelkebir Ouaddar.

W zaliczanym do światowego rankingu Memoriale Macieja Frankiewicza, o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nagrody BSI i Pana Romana Roszkiewicza, wystartowało 48 par. Już w pierwszym nawrocie tych zmagań na wysokości 145 cm rywalizacja była zacięta. Żeby być pewnym startu w drugim, decydującym parkurze, trzeba było zaryzykować. Ostatecznie w finałowym barażu oglądać mogliśmy zawodników z 8 krajów - po jednej parze z Jordanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Irlandii i Maroka oraz aż pięć z Polski. Najlepszy okazał się ten, który triumfował w klasie rankingowej już w czwartek – reprezentant Maroka Abdelkebir Ouaddar na 11-letniej klaczy Ceika Malouine.

DSC01886

DSC01886

„Gratulacje dla gospodarza toru. Parkur był dziś bardzo płynny i szybki, na światowym poziomie. Wiedziałem, że mój koń jest bardzo skuteczny, ale musiałem jechać dość mocno, bo zawodnicy przede mną byli groźni. Chciałbym bardzo podziękować polskiej publiczności – jest fantastyczna. Dziękuję też organizatorom za naprawdę udaną imprezę.” – mówił Ouaddar.

Miejsce drugie zajął Irlandczyk Alexander Butler na ogierze Chilli B, a Top 3 zamknął Belg Dirk Demeersman na G’Majo van de Caloo Meerschen. Kolejne lokaty należały do Polaków: czwarty był Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, piąty Adam Nicpoń na Counterze, a szóste 16-letni Patryk Skrzyczyński na Jerico.

Konkurs Medium Tour, o puchar OstSped, wygrał Jarosław Skrzyczyński na klaczy Loulou MPSZ. Miejsce drugie zajął tu Michał Kaźmierczak na Whoopy Boy, a trzeci był Joost Martens z Holandii na Cosimo.

W finałowych zmaganiach Youngster Tour, o puchar Stadniny Kunowo, najlepszym sześciolatkiem został Chivas RG Z, którego dosiadała Weronika Kosińska. Drugie miejsce zajął Maciej Kostrzewski na Missouri Hippica, a trzecie Martin Rozynek na Casello R.

W finale Elite Tour, o puchar Radio ZET, triumfował Adam Goszczyński na Cindorijke du Vlist Z. Tuż za nim znalazła się Wiktoria Cwalina na Diamond W, a Top 3 zamknęła Kaja Hus na Rico VD Bisschop.

Włoch Christian Fioravanti na koniu My Boy Z wygrał konkurs Small Tour, o puchar TylkoSkoki.pl. na miejscu drugim znalazła się Izabela Vinckier na Salve, a na trzecim Jagoda Kierznowska na Lesantti.

Niedziela to finałowy dzień zmagań na 4Foulee. Najważniejszy punkt programu to konkurs Grand Prix Poznania, o puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz nagrody Miasta Poznania i mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza. Ten zaplanowany jest na 12:30. Bilety dostępne na stronie ToBilet.pl. Transmisja na żywo na live.4foulee.pl.

Partnerem zawodów 4Foulee jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.