DSC07569

DSC07569

Zwycięstwem Daniela Schneidersa zakończyła się rywalizacja zaprzęgów czterokonnych na zawodach 4Foulee.

 

W zmaganiach zaprzęgów czterokonnych, o nagrody mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza, startowało 6 zespołów. W czwartkowej próbie ujeżdżenia najlepszy przejazd należał do reprezentanta Niemiec – Rainera Duen z końmi Akazienhof’s Casallco, Falko 478, Frisko 51 i Salvador.

W sobotni wieczór kibice przespacerowali się na malownicze tereny Hipodromu Wola, aby obejrzeć widowiskową próbę maratonu, który spowodował przetasowanie w czołówce tabeli. Tutaj najlepszy okazał się zawodnik z Austrii i zwycięzca 4Foulee z 2021 – Daniel Schneiders z końmi Dancingstar, Fanno, Ghandi i Inebie.

W niedzielnej próbie zręczności powożenia najlepsza trójka walczyła w rundzie zwycięzców. Tutaj triumfował Duen, miejsce drugie zajął jego rodak Markus Stottmeister z końmi Bravour S, Celine, Carline i Cassie, a Top 3 zamknął Daniel Schneiders z Dancingstar, Fanno, Ghandi i Kroon Juweel.

W końcowym rankingu najlepszy wynik należał właśnie do Schneidersa. Miejsce drugie zajął Rainer Duen, a trzecie Markus Stottmeister. Na miejscu czwartym uplasował się Polak – Krzysztof Szczepaniak z końmi Pluto XX-2, Pluto XX-3, Pluto XX-1, Pluto XX-21 i Maestoso Mano.

„Byłem zadowolony z próby ujeżdżenia, mam w zespole nowego konia i spisał się świetnie. Atmosfera jest tu fantastyczna. W maratonie już pierwsza przeszkoda była wymagająca. Budowniczy toru i jego team wykonali świetną robotę, jechało się bardzo dobrze, a trasa była uczciwa i bezpieczna dla koni. Klimat z publicznością był prawie jak na mistrzostwach Europy. Arena trawiasta jest naprawdę fantastyczna. Za nami cztery dni skoków przez przeszkody, a wygląda jak nowa!” – mówił zwycięzca.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/8430/competition/123890

 

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023