DSC04980

DSC04980

Zaliczany do światowego rankingu Memoriał Macieja Frankiewicza na 4Foulee wygrał reprezentant Maroka – Abdelkebir Ouaddar.

W zaliczanym do światowego rankingu Memoriale Macieja Frankiewicza, o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nagrody BSI i Pana Romana Roszkiewicza, wystartowało 48 par. Już w pierwszym nawrocie tych zmagań na wysokości 145 cm rywalizacja była zacięta. Żeby być pewnym startu w drugim, decydującym parkurze, trzeba było zaryzykować. Ostatecznie w finałowym barażu oglądać mogliśmy zawodników z 8 krajów - po jednej parze z Jordanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Irlandii i Maroka oraz aż pięć z Polski. Najlepszy okazał się ten, który triumfował w klasie rankingowej już w czwartek – reprezentant Maroka Abdelkebir Ouaddar na 11-letniej klaczy Ceika Malouine.

DSC01886

DSC01886

„Gratulacje dla gospodarza toru. Parkur był dziś bardzo płynny i szybki, na światowym poziomie. Wiedziałem, że mój koń jest bardzo skuteczny, ale musiałem jechać dość mocno, bo zawodnicy przede mną byli groźni. Chciałbym bardzo podziękować polskiej publiczności – jest fantastyczna. Dziękuję też organizatorom za naprawdę udaną imprezę.” – mówił Ouaddar.

Miejsce drugie zajął Irlandczyk Alexander Butler na ogierze Chilli B, a Top 3 zamknął Belg Dirk Demeersman na G’Majo van de Caloo Meerschen. Kolejne lokaty należały do Polaków: czwarty był Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, piąty Adam Nicpoń na Counterze, a szóste 16-letni Patryk Skrzyczyński na Jerico.

Konkurs Medium Tour, o puchar OstSped, wygrał Jarosław Skrzyczyński na klaczy Loulou MPSZ. Miejsce drugie zajął tu Michał Kaźmierczak na Whoopy Boy, a trzeci był Joost Martens z Holandii na Cosimo.

W finałowych zmaganiach Youngster Tour, o puchar Stadniny Kunowo, najlepszym sześciolatkiem został Chivas RG Z, którego dosiadała Weronika Kosińska. Drugie miejsce zajął Maciej Kostrzewski na Missouri Hippica, a trzecie Martin Rozynek na Casello R.

W finale Elite Tour, o puchar Radio ZET, triumfował Adam Goszczyński na Cindorijke du Vlist Z. Tuż za nim znalazła się Wiktoria Cwalina na Diamond W, a Top 3 zamknęła Kaja Hus na Rico VD Bisschop.

Włoch Christian Fioravanti na koniu My Boy Z wygrał konkurs Small Tour, o puchar TylkoSkoki.pl. na miejscu drugim znalazła się Izabela Vinckier na Salve, a na trzecim Jagoda Kierznowska na Lesantti.

Niedziela to finałowy dzień zmagań na 4Foulee. Najważniejszy punkt programu to konkurs Grand Prix Poznania, o puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz nagrody Miasta Poznania i mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza. Ten zaplanowany jest na 12:30. Bilety dostępne na stronie ToBilet.pl. Transmisja na żywo na live.4foulee.pl.

Partnerem zawodów 4Foulee jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.