DSC04913

DSC04913

Trzeciego dnia zawodów 4Foulee Zielona Góra zaliczany do światowego rankingu konkurs Speed Masters wygrał Jarosław Skrzyczyński.

73 pary wystartowały w konkursie Speed Masters, o nagrodę firmy Alexas oraz Stadniny Kunowo. Parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie udało się pokonać 18 z nich, ale swoich rywali w tyle pozostawił dziś Jarosław Skrzyczyński na 11-letnim ogierze Inturido. To już dziewiąte zwycięstwo tej pary w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.

DSC05195

DSC05195

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Litwy – Matas Petraitis na ogierze Cornet’s Cloud. Top 3 zamknął Marek Wacławik na 12-letnim wałachu Kathmandau.

„Kiedy oglądałem parkur to od razu mi się spodobał. Obawiałem się, że będzie trochę za łatwo, bo startuje tutaj dużo koni, ale okazało się, że był na tyle selektywny, że tych zerowych przejazdów z dobrym czasem było w sam raz. Bardzo fajna była alternatywa na samym końcu, gdzie każdy mógł sam zadecydować, jaki dystans wybrać do szeregu ze stacjonat i do ostatniej przeszkody. Było też parę opcji, jeśli chodzi o skróty – pierwszy krótszy zakręt do szeregu był stosunkowo łatwy, ale już na wąską bramkę nie było wielu śmiałków – ja nie próbowałem. Bardzo dobrze mi się jechało, ta trasa zdecydowanie pasowała pod mojego konia.” – mówił o parkurze zaprojektowanym przez Szymona Taranta Marek Wacławik.

Finałowy konkurs rundy młodych koni sześcio- i siedmioletnich, o puchar Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej, zakończył się podwójnym zwycięstwem Skrzyczyńskiego, który zajął miejsce pierwsze na ogierze Casscador, a drugie na Baloukato. Trzecie miejsce zajął Litwin Andrius Petrovas na Bazooka Joe.

W finale rundy młodych koni pięcioletnich, o puchar Bado Sport Horses, triumfowała Weronika Kosińska na koniu Prince. Tuż za nią znalazła się Kinga Stańczak-Szulc na Lauvetier ZR Z, a trzecia była Aleksandra Ryt na Gold A La Carte.  

Konkurs Małej Rundy, o puchar Home Bud, wygrał Niemiec Steffen Krehl na Naoki 3. Drugi był jego rodak Martin Respondek na Zahra Z, a trzecia Wiktoria Zujewska na koniu Cassilas.

Jutro finałowy dzień sportowej rywalizacji na hipodromie WOSiR Drzonków. Zapraszamy na trybuny – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program – najważniejsze wydarzenia:

  • 11:00 – finał Średniej Rundy – Memoriał Pauliny Kopacz
  • 14:00 – Grand Prix
  • 17:00 – powożenie zaprzęgami parokonnymi

Aktualny program na stronie www.4foulee.pl.

Oprócz zmagań jeździeckich na publiczność czekają dodatkowe atrakcje, takie jak strefa food trucków oraz tor Hobby Horse dla najmłodszych.

Tych, którzy nie mogą być z nami zachęcamy do oglądania transmisji na żywo w TylkoSkoki TV – TUTAJ.

Współorganizatorami imprezy są: Klub Sportowy Jumping Events, WOSiR Drzonków i Tarant Events.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/10024/competitions

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Biskupiec 2024