511 2144 1

511 2144 1

W dniach 11-14 lipca na hipodromie KJ Lotar i Ośrodka Trzy Podkowy rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i powożeniu – 4Foulee Jump& Drive Biskupiec.

Do udziału w imprezie zgłoszonych zostało 340 par z 8 krajów. Wśród zagranicznych gwiazd, które zapowiedziały swój udział, znajdują się: Niemiec Sven Gero Hünicke – zwycięzca Grand Prix zawodów w Vilamoura w Portugalii, najlepsza amazonka Grand Prix CSI2* w Łącku Laura Penele z Łotwy czy Estończyk Gunnar Klettenberg – czterokrotny uczestnik finału Pucharu Świata. Nie zabraknie także najlepszych Polaków, na czele z mistrzem kraju Tomaszem Miśkiewiczem oraz trzecim zawodnikiem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim. Z krajowego Top Ten oglądać będziemy mogli też Dawida Skibę oraz Marka Lewickiego – zwycięzcę Grand Prix CSI2*w Biskupcu z roku 2022. 

Na kibiców czekają cztery dni sportowych emocji. Łącznie rozegranych zostanie 16 konkursów w skokach przez przeszkody. Najważniejsze z nich to te zaliczane do światowego rankingu - sobotni Linodrób Speed Masters oraz niedzielne Grand Prix. Ten ostatni będzie nosił miano Memoriału Wiesława Hartmana – srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Przed każdym z konkursów publiczność będzie zaznajamiana z zasadami oraz trudnościami technicznymi toru.

Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie bardzo widowiskowa rywalizacja zaprzęgów parokonnych. Zawodników powożenia oglądać będziemy mogli na parkurze w sobotni wieczór i niedzielne popołudnie. Wystąpią, między innymi: zwycięzca konkursu powożenia na zawodach 4Foulee Zielona Góra – Stanisław Paszyński, a także uczestnik mistrzostw Europy w tej konkurencji – Tadeusz Andrys.

Łączna pula nagród wyniesie 85 000 euro. Zapraszamy wszystkich na hipodrom ośrodka Trzy Podkowy. Na najmłodszych czekać będą plac zabaw, dmuchana strefa zabaw, ogródek grillowy oraz przejażdżki konne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Współorganizatorami wydarzenia są Klub Jeździecki Lotar Biskupiec, ośrodek jeździecki Trzy Podkowy oraz Tarant Events.

Lokalizacja: KJ Lotar Biskupiec, Trzy Podkowy Hotel & Restauracja, ul. Wybudowanie 24, 13-340 Biskupiec.

Program:

Czwartek

13.00 – 20.00 – konkursy skoków przez przeszkody

Piątek

8.00 – 20.00 konkursy skoków przez przeszkody

Sobota:

Od 8.00 skoków przez przeszkody

16.30 – Linodrób Speed Masters (zaliczany do światowego rankingu),

20.00 – konkurs szybkości zaprzęgów

Niedziela

od 8.00 konkursy skoków przez przeszkody

11.00 – Finał Średniej Rundy o Puchar Wójta Gminy Biskupiec

14.00 – Grand Prix Memoriał Wiesława Hartmana (zaliczany do światowego rankingu)

17.00 – konkurs szybkości zaprzęgów

Program wydarzenia może ulec zmianie.

 

Fot. Kamila Tworkowska

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Biskupiec 2024